Gościmy

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Najnowsze badania są bardzo niepokojące - bardzo wiele osób je regularnie Fast – foody. Kochamy, szybkie „niezdrowe przekąski. Żyjemy w biegu.  Doba jest dla nas za krótka. Często zamiast pożywnego posiłku decydujemy w ciągu dnia pracy na drobny posiłek: zapiekanki, frytki,  pizza itd. wszystkie tzw. Fast  foody to „megabitowa bomba kaloryczna”. Prowadzą do otyłości. Przekąski te mają wiele tłuszczów, węglowodanów, cukrów, soli. Otyłość wywołuje również inne groźne choroby i schorzenia: cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i wątroby.

Co zamiast Fast foodów?

Czy mamy wybór? Czy możemy w ciągu dnia „rzucić na ząb” coś zdrowszego? Oczywiście. Coraz więcej powstaje  barów sałatkowych. Sałatka z warzywami i owocami to samo zdrowie. Powstaje także coraz więcej barów z kuchnią wegetariańską. Warto je odwiedzać. Możemy również zdecydować się na naleśniki, czy inne smaczne dania w barze mlecznym, które to ponownie wracają do łask. Możliwości jest dużo.

Odżywiajmy się świadomie i zdrowo - cieszmy się dobrą kondycją!

Odżywiajmy się świadomie i zdrowo. Nie warto obciążać organizmu tłuszczem i zbędnymi kaloriami. Może to mieć negatywny wpływ na zdrowie i nasze ogólne samopoczucie.

 

Komentarze   

0 #1 Barabasz 2014-07-09 13:24
Fastfoody w zdecydowanej większości są "martwym jedzeniem", które jest poddawane bardzo dokładnej konserwacji, podczas której uśmierca sie dobroczynne bakterie, a ta konserwacja niestety nie chroni przed grzybami - oczywiście, że znam eksperymenty z pozostawionymi hamburgerami na lata, które nieznacznie zmieniają swój wygląd, tak więc można by uważać, że ta konserwacja chroni także przed grzybami, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej, w środowisku gdzie jest więcej wilgoci.
No i jeszcze takie spostrzeżenie, że otyłość może nie koniecznie brać się z fastfoodów - to może być tylko korelacja bez związku przyczynowo skutkowego - tak po prostu ludzie kuszący się na fastfoody, w mniejszym stopniu zwracają uwagę na zdrowie i stąd może wynikać ich otyłość. Ludziom dobrze odżywiającym się, żaden fastfood krzywdy nie zrobi.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież