Gościmy

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wielu z nas ma problemy z zaparciami. Dzieje się tak ponieważ nasz organizm ma za mało błonnika, witamin i minerałów. Poznaj 5 sposobów na pozbycie się męczącego problemu i ciesz się dobrym zdrowiem.

Magnez

Magnez to pierwszy składnik, który pomoże nam pozbyć się zaparć. Jest on niezbędny do prawidłowego przemieszczania jelit.  Jest on także  odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Wspiera działania enzymatyczne oraz chroni przed stanami zapalnymi. Jeśli chcemy pozbyć się zaparć musimy poprzez działanie magnesu zmotywować nasze jelita do pracy. Warto wybierać magnez w czystej postaci: bez dodatku cukru, sztucznych aromatów, barwników ani konserwantów.

Woda

Drugim produktem przyspieszającym pracę jelit jest naturalna woda źródlana. Nawadnia ona organizm, wspiera procesy metaboliczne.  Warto wybierać wodę źródlaną, ponieważ „woda wodzie nie równa”. Woda z kranu zawiera toksyny, które przyczyniają się do nieprawidłowych wypróżnień.

Chia

W tego typu problemach pomaga też szałwia hiszpańska zwana Chia. Dwie łyżki Chia to siedem gramów błonnika (mieszankę włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych. Chia pomaga oczyścić jelito grube z toksyn.

Kiszona kapusta

Kiszona kapusta to wachlarz probiotyków, enzymów i składników odżywczych, które nawilżają jelita. Najwięcej wartości ma kapusta niepasteryzowana.

Kefir kokosowy

Kefir kokosowy  to fermentowany napój, który bardzo dobrze działa na układ pokarmowy oraz  na prawidłową pracę jelit. Przyspiesza przemianę materii.

Korzystając z pięciu wyżej wymienionych produktów możemy pozbyć się problemów z wypróżnianiem i zaparciami w domowy, zdrowy i bezpieczny sposób.

No i nie można zapomnieć o kwasie buraczanym:

http://semewex.pl/mistrzowie/uleszka/miec-pod-reka/189-kwas-buraczany.html

Komentarze   

0 #1 Barabasz 2014-07-09 01:00
Problemy jelitowe, mogą być spowodowane grzybicą, tak więc polecam zajrzeć do dr Andrzeja Janusa w dziale Mistrzów.

http://semewex.pl/mistrzowie/dr-andrzej-janus.html

Skutkiem nieleczonych zaparć może być wrzodziejące zapalenie jelita.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież